REPERTUAR DZIECIĘCY

TEATR KASETA

Od wielu lat tworzymy spektakle edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W interaktywny i zabawny dla dzieci sposób prezentujemy treści związane między innymi z ekologią, patriotyzmem, bezpieczeństwem. Oswajamy dziecięce lęki i wzbudzamy poczucie empatii do drugiego człowieka.

Działamy w formie mobilnej na terenie całej Polski.

„O STRACHU, CO SAM SIĘ BAŁ”

Każdy z nas jako dziecko bał się wielu rzeczy, czasem zupełnie niezrozumiałych i w rezultacie nie tak strasznych, jak mogłoby się wydawać. Spektakl „O strachu, co sam się bał” to pełna humoru opowieść o tym, że strach nie zawsze jest taki straszny. Historia odwraca role, które występują w codziennym życiu dzieci i w zabawny sposób ukazuje rozterki dużego stracha, który sam strasznie się bał.

„NIEBIESKA DZIEWCZYNKA”

Opowieść o Niebieskiej Dziewczynce to historia dziecka, które było inne niż wszystkie. Opowiada o tym, jak czasem trudno nam zaakceptować drugiego człowieka, który wyróżnia się czymś spośród tłumu. Niebieska Dziewczynka w piękny i zrozumiały dla dzieci sposób przybliża temat tolerancji i pozwoli oswoić się z tematem niepełnosprawności. Jej przygody są prawdziwą lekcją empatii dla drugiego człowieka.

„O DIABOŁAJU, CO CHCIAŁ ZEPSUĆ ŚWIĘTA”

W pracowni świętego Mikołaja jak zwykle jest dużo pracy, elfy dzielnie przygotowują prezenty dla grzecznych dzieci. W tym czasie zły brat bliźniak Mikołaja, Pan Diabołaj postanawia zepsuć wszystkim święta. Karmi renifery czekoladą, przez co bolą ich brzuchy i nie mogą wystartować, a na koniec wykrada listę wszystkich grzecznych dzieci. Mikołaj wraz z elfami musi poprosić o pomoc, aby zdążyć wypełnić świąteczny obowiązek.

„MORZE JEST NASZE, CZYLI KASZUBSKA OPOWIEŚĆ O ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI”

Jest to historia Kaszubskiego Rybaka, który pewnego dnia podczas połowu ryb, złowił złotą obrączkę. Był to niezwykły pierścień będący symbolem Zaślubin Polski z morzem. Spektakl w zabawny i przystępny dla dzieci sposób opowiada historię odzyskania niepodległości. Opowieść zawiera wątek kaszubskiej kultury etnicznej.

„PAN BAŁAGAN I CZYSTE ZAMIESZANIE”

Jest to historia Pana Bałagana, który strasznie namieszał w Ekosystemie. W wiosce zwanej CzystoChowo Pan Bałagan pojawił się niespodziewanie, choć nikt go nie zapraszał. Na szczęście mieszkańcy się nie poddali i postanowili znaleźć sposób na jego nieekologiczne nawyki.

„PRZYGODY PIOTRUSIA I PSA RATOWNIKA”

Poruszająca historia Piotrusia, który postanawia uciec z domu. Chłopiec zupełnym przypadkiem spotyka na swojej drodze psa ratownika, który błąkał się na ulicy szukając właściciela. Piotruś w trakcie swojej podróży dowiaduje się jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać go na ulicy. Piotruś wraz ze swym czworonożnym przyjacielem przeżywają różnorodne przygody, podczas których będą musieli wykazać się odwagą i wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

“FONKA, CYBERŁOWCA I CZARNA DZIURA”

Jest to spektakl, który przenosi widzów w niezwykłą podróż przez świat dźwięków, technologii i wyobraźni. Główna bohaterka o imieniu Fonka uwielbia elektronikę i gadżety. Jednak z upływem czasu jej zafascynowanie technologią przeradza się w obsesję, a Fonka zaczyna ignorować prawdziwy świat, kontaktując się z nim tylko przez ekran. Czy bohaterce uda się wydostać z Czarnej Dziury? Co się stanie, gdy spotka Cyberłowcę? Ta historia dostarczy widzom niezwykłych emocji i będzie swoistą przestrogą przed fonohilizmem.

Chcesz otrzymać szczegółową ofertę naszych spektakli? 
Skontaktuj się  z nami!