Kadra

NASZA KADRA

Agnieszka Pniewska

Założycielka Kreatywnej Akademii KASETA
Wiceprezes Fundacji Kreatywna Kaseta

 

Pedagog, trener TUS, aktorka, scenarzystka i reżyserka spektakli dziecięcych oraz realizacji filmowych. Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz podyplomowych studiów menadżerskich na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2015 r. zaczęła piastować stanowiska dyrektorskie kilku placówek edukacyjnych. Była odpowiedzialna za różnorodne festiwale, wydarzenia kulturalne i edukacyjne m.in. realizowała 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem w Gdańsku i Pucku. Od 15 lat jest związana z Teatrem Znak, a od 16 roku życia była aktorką teatrów ulicznych. Od ponad dekady pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jej pasjami są teatr, taniec i sztuka fire-show, a swoim podejściem do życia i kreatywnością zaraża wszystkich dookoła.

Szymon Chrostowski

Prezes Fundacji Sport i Zabawa
Współzałożyciel Kreatywnej Akademii KASETA

 

Pasjonat piłki nożnej, magister wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, absolwent podyplomowych studiów menadżerskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, trener II klasy lekkiej atletyki, trener piłki nożnej z licencją UEFA A, instruktor gimnastyki korekcyjnej. Twórca programów profilaktycznych dotyczących zdrowego trybu życia oraz walki z fonoholizmem wśród dzieci i młodzieży. Organizator licznych obozów i półkolonii sportowych oraz projektów edukacyjno-sportowych dla szkół i przedszkoli.

Karolina Jakubowska

Manager ds. wizerunku i reklamy

 

 

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Historycznym. Specjalistka ds. wizerunku, aktywnie działająca w social mediach. Aktorka spektakli edukacyjnych, instruktorka zajęć teatralnych oraz wychowawca kolonijny. Od dziecka pasjonuje się teatrem i śpiewem, a dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom organizatorskim, doskonale zarządza wydarzeniami Kreatywnej Akademii KASETA. Od niedawna rozwija swoją nową pasję, którą stała się grafika, design oraz działania marketingowe. Obecnie aktorka w Teatrze KASETA i Graphic Designer Akademii.

Kasia Grządziela

ceramika i rzeźba
sztuki plastyczne
zajęcia plastyczno-konstruktorskie
 
Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Krakowie i w Ljubljanie na Słowenii. Kasia wyróżnia się wszechstronnością artystyczną. Początkowo aktorka, obecnie rzeźbiarka, malarka, słynie z niebanalnych tematów w swojej twórczości oraz zarażania pozytywną energią podczas zajęć. 

Kamil Szczudło

rzeźba
rysunek 
 
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalizacją w pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Tworzy ceramikę, rysunek i rzeźby. Specjalizuje się w technikach odlewowych. Miłośnik rysunku w technice węgla na szarym papierze. Ma na koncie udział w wystawach m.in. „Made in Asia” na Uniwersytecie Gdańskim 2012 r., „Freedom” International Medalic Project 2013 r., „Łaźnia” Projektornia, Gdańsk 2014 r., „Bonds” International Medalic Project 2014 r., „Wszystko za 16″, Sopot 2014 r., “Re-akcje” ASP Gdańsk 2014, “Rzeźba w procesie” Galeria Debiut, Gdynia 2016

Kamila Salwerowicz

teatr 
 
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I-go St. w Bolesławcu). Aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Przez lata wokalistka w Jazzowym Chórze Wytwórni w Łodzi. Improwizatorka w grupie ImproAtak! Obecnie tworzy improwizowane spektakle z grupą O!impro , której jest współzałożycielką. 

Dominika Wiśniewska

wokal
śpiew-rytmika
 
Magister sztuki, wokalistka i songwriterka, pedagog muzyczny oraz muzykoterapeuta, trener wokalny. Współpracowała z licznymi szkołami oraz organizacjami takimi jak Centrum Muzyki nad Rawą czy Singart. Bierze udział w warsztatach wokalnych oraz obozach artystycznych jako instruktor i organizator, ale jest też kierownikiem obozów żeglarskich na Mazurach. Czerpie radość z pisania polskich tekstów i chętnie pomaga w tym innym twórcom, sama współtworzy między innymi kolektyw NOOV. Uwielbia prowadzenie zespołów wokalnych – jej aranżacja “Kiss from a Rose” otrzymała 1 miejsce w XV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” 2021. Jako członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX pracuje przy organizacji corocznych konferencji i warsztatów, a tym samym stale pogłębia swoją wiedzę na temat emisji głosu i twórczych działań wokalnych. W duszy gra jej soul i hip-hop, a w wolnych chwilach przygrywa przy ognisku szanty na skrzypcach.

Mateusz Burdach

teatr
zajęcia wokalno-aktorskie
 

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku. Aktor teatralny, serialowy i telewizyjny znany m.in. z takich seriali jak „Szadź” (Marcin), „Na wspólnej” (Kostek) czy „Barwy szczęścia” (Sergiusz). Instruktor teatralny, reżyser i twórca autorskich warsztatów musicalowych dla dzieci i młodzieży, podczas których powstały spektakle inspirowane m.in. Alicją w Krainie Czarów, Dziadami – Widma czy Bajką o Złotej Rybce. Uczestnik kilku edycji warsztatów Metody Jerzego Grotkowskiego, gdzie teatr fizyczny, praca oddechem i ciało stanowiło główny instrument warsztatu aktora. Obecnie asystent wykładowca sztuk aktorskich oraz pracy nad głosem w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Damian Prażanowski

akrobatyka

 

Trener akrobatyki oraz gimnastyki z wieloletnim doświadczeniem. Przeprowadzone setki jak nie tysiące godzin zajęć sportowych z dziećmi oraz młodzieżą pozwalają mu skutecznie i dokładnie przekazywać wiedzę oraz motywować najmłodszych do osiągania kolejnych celów. Na swoim koncie ma przygotowania młodzieży do zawodów akrobatycznych oraz testów do szkół sportowych. Wspomagał również grupy taneczne pod kątem akrobatycznym. Stosowanie nowoczesnych metod treningowych nie jest mu obce. Miłośnik aktywności fizycznej we wszystkich możliwych rodzajach i odmianach, trener personalny ale również ratownik wodny, a z zamiłowania fotograf motoryzacyjny.

Monika Parafiniuk

taniec

Pedagożka, choreografka, tancerka. Od 10 lat prowadzi zajęcia taneczne z zakresu tańca współczesnego, improwizacji ruchowej oraz teatru tańca.
Jest tancerką Olsztyńskiego Teatru Tańca, z którym do tej pory zrealizowała 6 spektakli. Taniec w jej życiu pojawił się 15 lat temu i rozwijał ją na każdej płaszczyźnie – cielesnej, duchowej oraz emocjonalnej. Aspekt terapeutyczny interesuje ją w ruchu najbardziej, co dało początek profesjonalizacji samej siebie jako terapeuty tańcem i ruchem. Ukończyła kurs choreoterapii. Uczestniczyła w szkoleniu psychoterapii tańcem i ruchem Instytutu DMT. Studiuje również terapię pedagogiczną. Jest zmotywowana, aby ciągle szkolić się w tej rozwijającej się dziedzinie ruchu. Bierze udział w licznych warsztatach tanecznych oraz rozwojowych, z których czerpie inspiracje do dalszych ruchowych poszukiwań.

Sasza Gricuk

sztuki plastyczne
śpiew/rytmika
 

Studentka polsko-japońskiej Akademii Sztuk Technicznych na kierunku grafika. Była przewodniczącą samorządu młodzieżowych domów kultury, kółek teatralnych, organizatorem imprez kulturalnych i okolicznościowych. Wielokrotna laureatka i zwyciężczyni konkursów wokalnych. Łączy naukę z pasją i kreatywnością. Wychowawca kolonijny na obozach artystycznych i tematycznych oraz specjalistka od robótek DIY. Kocha teatr i pracę z dziećmi, poświęca się temu w całości od wielu lat. Najbardziej w pracy zależy jej na przybliżeniu najmłodszym czym są emocje wplecione w muzykę oraz jak je odnajdywać.

Klaudia Sekida

taniec
 

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka sztuki
baletowej, melomanka i estetka. Od dziecka zakochana w tańcu, początkowo
trenowała taniec towarzyski. Następnie związana z Zespołem Pieśni i Tańca
„Jantar”, w którym jako tancerka i wokalistka reprezentowała polską kulturę
ludową na krajowych i światowych scenach. Kolejne lata edukowała się z zakresu tańca klasycznego, jazzowego i nowoczesnego. Od ośmiu lat pracuje z dziećmi jako animatorka, edukatorka i instruktorka tańca.

Tomasz Kobiela

teatr

Absolwent Wydziału Aktorskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktor Teatru Osterwy w Lublinie, Teatru Kameralnego w Lublinie oraz Teatru Zielony Wiatrak w Gdańsku. Od lat pedagog aktorstwa, zamiłowany w pracy warsztatowej – specjalista elementarnych zadań aktorskich, indywidualnych zajęć przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne, warsztatów głosowych, dykcyjnych i świadomości ciała. Wieloletni juror i konsultant sceny dziecięcej, reżyser spektakli, kompozytor muzyki teatralnej, aktor dubbingowy. Miłośnik ciężkiej, ale dającej wiele satysfakcji pracy na deskach sceny.

 

Natalia Koziej

administracja
biuro Kreatywnej Akademii KASETA