CERAMIKA BOTANIKA | WERNISAŻ | Krupska, Hernas, Kowalska

Dla Beaty, Magdy i Wiesi ceramika to spełnienie marzenia o tworzeniu. Wspólnie wędrują po tajemniczym ogrodzie pełnym niespodzianek, olśnień, zachwytów, a czasem… Grozy!
Gdyż ceramika bywa nieprzewidywalną bestią!

 

Zachwycają się szczególnie naturą. Czerpią inspiracje z pełnych barw i kolorystycznych harmonii przyrodniczych odkryć, rycin wyciągniętych z botanicznych atlasów, znalezisk wyszperanych spośród traw i kwiatowych rabatek.

 

Zapraszamy na spacer po ogrodzie ich wyobraźni wypełnionej znakomitym wyczuciem koloru!

 

18.11.23 r.

Godz. 18:00

 

Wstęp wolny!

 

Adres: Kreatywna Akademia KASETA
Wajdeloty 28
80-288 Gdańsk

—————————————————————————

Beata Hernas – około 6-7 lat temu trafiła po raz pierwszy na jednorazowe zajęcia z ceramiki. Pozostał niedosyt. Zapisała się na zajęcia cykliczne razem z bliskimi osobami: Wiesią i Magdą czując, że ten świat może wciągnąć je wszystkie i tak też się stało. Beata jest pełna dobrej energii i ciepła. Roztacza wokół siebie aurę, która przyciąga i to samo robią jej prace. Jest w stanie niemal bez końca poprawiać ceramiczne formy dążąc do kolorystycznej perfekcji.

 

Magdalena Kowalska – sama mówi o sobie: “Ja to jestem inżynier, przychodzę na zajęcia by się zrelaksować. Mam stresującą pracę i potrzebuję odskoczni, a ceramika mi to daje.” Talerze, miski, szkatułki, wszelakie formy z gliny wypełniają jej świat i mieszkanie, a “mąż się wkurza bo to on w domu odkurza”. Magda ze swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga i doradza osobom nowym w pracowni, nierzadko podpowiadając sprawdzone rozwiązania.

 

Wiesława Krupska – Artystyczna dusza i zbieraczka wszelakich przedmiotów ceramicznie użytecznych. Jeśli komuś zabraknie jakiegoś narzędzia mówimy: idź zapytaj Wiesię, powinna mieć coś odpowiedniego. Zawsze myśli o innych i obdarowała już pewnie całą rodzinę. Obecnie tworzy serię dedykowanych aniołów dla najmłodszego pokolenia.